Bez kategorii

Nosorożec Rogatek staje się idolem dzieci

Bohater Kampanii Kolejowe ABC II, sympatyczny nosorożec Rogatek, cieszy się ogromną popularnością zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Przekonują się o tym codziennie edukatorzy z Urzędu Transportu Kolejowego. W Bukowinie Tatrzańskiej spotkanie z Rogatkiem zakończyło się muzycznym podziękowaniem za przeprowadzone zajęcia. Do UTK trafia też mnóstwo przesyłek od dzieci – od laurek po postacie nosorożca w skali niemal 1:1. Grupa fanów Kampanii Kolejowe ABC II rośnie w bardzo szybkim tempie, a przekaz dotyczący bezpieczeństwa na kolei dociera do coraz szerszego grona odbiorców.

Nosorożec Rogatek

Nosorożec Rogatek – niewątpliwy sukces wizerunkowy

Zajęcia edukacyjne o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowo-drogowych, w pociągach i na dworcach przeprowadzone w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Bukowinie Tatrzańskiej to tylko jeden z przykładów pokazujących, jak dzieci pokochały Rogatka. Co nie powinno dziwić – uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, a potem ustawiali się w kolejce po autograf i zdjęcie z Rogatkiem – jak same mówiły –Nosorożec Rogatek jest dla nich idolem. W ramach podziękowań przygotowały występ muzyczny.

„Cieszę się, że poprzez wielką sympatię dla nosorożca Rogatka dzieci z zapałem poznają zasady bezpiecznego poruszania się na obszarach kolejowych oraz podczas podróży pociągiem. Wiedza zdobyta podczas lekcji Kampanii Kolejowe ABC pozwoli uniknąć sytuacji zagrażających bezpieczeństwu i jestem przekonany, że może uratować zdrowie, a nawet życie” – przekonuje Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Do Urzędu Transportu Kolejowego trafiają podziękowania w postaci kreatywnych prac plastycznych przedstawiających Rogatka. Na przykład, jedna z wiadomości przesłana przez dzieci brzmiała tak:

Drogi Rogatku,

samych sukcesów w edukacji dzieci, oznakowanych przejazdów, jak najmniej zagubionych bagaży. Żółtej linii wyraźnej dla wszystkich podróżujących i czekających na swoich bliskich powracających z podróży. Niech Twoje lekcje bezpieczeństwa i bezcenne rady dotrą do jak największej grupy osób.

Uśmiechaj się zawsze, bo radość nam dajesz. Podróżuj bezpiecznie i pomagaj nam stale. Z przyjemnością się z Tobą uczymy i zdrówka Ci życzymy.

– pisali Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Szkotowie.

Wiele ciepłych słów Nosorożec Rogatek otrzymał także na spotkaniach z wychowawcami w szkołach oraz w trakcie pikników Kampanii Kolejowe ABC II. Jednym słowem – dzieci szaleją za Rogatkiem.

Na zakończenie warto przypomnieć, że spot ma za zadanie promować bezpieczne zachowanie na przejściach kolejowych, co zdecydowanie jest godne pochwały.

By zobaczyć więcej artykułów jak ten odwiedź eurzednik.pl

Źródło: klik!

Tagi

Related Articles

Dodaj komentarz

Back to top button
Close