Bieżące informacje

Zaproszenie na I Podkarpacką Konferencję Naukowo-Szkoleniową dot. aktywności fizycznej i zbilansowanej diety

I Podkarpacka Konferencja Naukowo-Szkoleniowa dot. aktywności fizycznej i zbilansowanej diety to najnowsza inicjatywa podkarpackiego SANEPIDU. Specjaliści omawiają tam tematy wpływu stylu na jakość życia. Wszyscy przybyli mogą liczyć na poczuczający przekaz w przystępnej (szczególnie dla najmłodszych formie).

I Podkarpacka Konferencja naukowo-szkoleniowa
I Podkarpacka konferencja – infografika

Dzięki temu, że konferencja odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki, Ministra Sportu i Turystyki, Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty zawitało tam wielu znamienitych gości.

Celem głównym Konferencji jest stworzenie interdyscyplinarnego forum do prezentacji osiągnięć naukowych i praktyki zawodowej w dziedzinie nauk o zdrowiu. Drugim celem jest pokazanie dobrych praktyk w tym zakresie – różnych strategii/rozwiązań, inicjatyw i programów związanych z aktywnością fizyczną i zdrowym żywieniem realizowanych  na terenie województwa podkarpackiego.

Przedsięwzięcie ma również na celu szerzenie wiedzy i zwiększenie świadomości na tematy związane z aktywnością fizyczną i zbilansowaną dietą. Podczas konferencji omówiono problemy takie jak: zaburzenia odżywiania u dzieci i młodzieży, wpływ stresu na organizm, czy otyłość.

I Podkarpacka konferencja to program, który kierujemy do władz samorządowych, nauczycieli, pracowników oświaty, pracowników służby zdrowia, dietetyków, rehabilitantów, pracowników uczelni wyższych i studentów, pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz wszystkich, którzy są zainteresowani tą problematyką żywienia i aktywności fizycznej. Inicjatywę popiera także przez minister zdrowia publicznego, który osobiście na niej zawitał.

Jeżeli artykuł przypadł ci do gustu zapraszamy na eurzednik.pl

Źródło: klik!

Tagi

Related Articles

Dodaj komentarz

Back to top button
Close